Гаряча лінія

 

 

УВАГА!    ТУБЕРКУЛЬОЗ!

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, так звана паличка або бацила Коха. Вона може довго зберігати життєздатність при висиханні, замерзанні ( в землі, в снігу, в льоді), після обробки спиртом, кислотою, лугом. Мікобактерії туберкульозу гинуть тільки при тривалій дії прямих сонячних променів, високих температур, знезаражуючих речовин.

 

Зараження збудником туберкульозу проходить при вдиханні здоровою людиною великої кількості мікроорганізмів, яка залишається у погано провітреному приміщенні у вигляді аерозолів при чиханні, кашлі, розмові хворого з “відкритою” формою туберкульозу.

Інфікування мікобактерією туберкульозу можливе також у громадських місцях (магазинах, кінотеатрах, кафе і т. д.).

Не всі інфіковані обов´язково можуть захворіти на туберкульоз. Частіше всього хвороба у людини розвивається через те, що в неї ослаблений імунітет. Причиною цього може бути перевтома, нераціональне харчування, стрес, наявність інших захворювань, які призводять до порушень роботи імунної (захисної) системи людини, в тому числі прийом наркотичних речовин та алкоголю.

Мікобактерії виділяються у  зовнішнє середовище тільки при “відкритій” формі туберкульозу. Всі інші форми захворювання безпечні з точки зору передачі збудника.

Основні симптоми, на які необхідно звернути увагу при підозрі на захворювання на туберкульоз:

Ø кашель більше 3-х тижнів;

Ø зменшення маси тіла;

Ø слабкість, швидка втомлюваність;

Ø підвищена пітливість;

Ø біль у грудній клітці;

Ø підвищене виділення мокроти;

Ø підвищення температури тіла більше 37° С протягом більше 2-х тижнів.

      У випадку виявлення у себе таких симптомів –  негайно зверніться до лікаря.


Для успішного лікування туберкульозу дуже важливо установити діагноз захворювання на ранній стадії і своєчасно розпочати лікування
.